Uygulama

Yeni! DERZ-ÇEK şablonlarınız, piyasadaki akrilik-poliüretan mastik, silikon vb. elastik derz dolgu malzemeleri ile kolayca derz doldurma imkanı sağlar. Uygulama lütfen aşağıdaki uyarıları dikkate alınız.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak derzler, iyi bir yapışma sağlanabilmesi için temizlenmeli (yağ, toz, gibi kirli maddelerden arındırılmalı.) ve kuru olmalıdır.

UYARILAR

• Derzler, elastik derz dolgu maddesinin uygulanacağı derinliğe kadar farklı bir ürün ile doldurulmalıdır.
• Her türlü düşey, yatay ve hareketli derzlerde, derz dolgu maddesi kartuşunun uç kısmı, derz genişliğine uygun biçimde kesilmelidir.
• Derz dolgu maddesinin kuruyarak film tabakası oluşturma ihtimaline karşı, dolgu işlemi parça parça ve kısa mesafeler şeklinde yapılmalıdır. Aksi taktirde malzeme kuruyacak, işlem yapılması zorlaşacaktır. Bu konuda kartuş üzerindeki üretici firma uyarıları dikkate alınmalıdır.
• Doldurulan derzlerde kısmi kuruma ile film tabakası oluşması halinde (püskürtmeyle veya ıslak sünger yardımıyla) nemlendirme yapılır. Eğer derz dolgu malzemesi doğru ve uygun biçimde (ne çok az, ne de taşacak şekilde çok fazla) uygulanmışsa, su ile nemlendirmeye gerek olmayabilir.
• Daima DERZ-ÇEK şablonlarının düz tarafıyla dolgu maddesini çekiniz.
• Taban-duvar birleşimlerinde DERZ-ÇEK şablonunun istenilen formdaki kısmını çekiniz. Hafif bastırarak yerleştirip mümkün olduğunca duvara olan açısını bozmadan, dolgu malzemesini sıyırınız.
• DERZ-ÇEK şablonunuzun yuvarlak kısmı ile yapılan kenar uygulamasında, düzeltilen dolgu malzemesini püskürtme su ile hafifçe ıslatınız. Bir parmak yardımıyla düzeltiniz. Bu işlem sadece, DERZ-ÇEK şablonunun yuvarlak kısmı ile yapılan kenar uygulamasında geçerlidir. Aksi taktirde DERZ-ÇEK şablonunun 45 lik açı köşesiyle yapılan uygulamalarda, parmakla düzeltme işlemi sırasında geometrik form bozulacaktır.
• Derz dolgu maddesinin çok az kullanılmasından ötürü ya da hava kabarcıkları oluşturduğu için sonuçtan memnun olmadığınız hallerde, ya daha küçük boyuttaki DERZ-ÇEK şablonu ile tekrar geçiniz veya şablonun 90 açılı kısmı ile dolgu malzemesini çıkarınız. Çözücü madde( inceltilmiş sıvı sabun ya da deterjan gibi) ile çalışmamışsanız, dolgu maddesini tekrar üzerine sürünüz. Eğer çözücü madde ile çalışmamışsanız, yeni dolgu maddesini kullanmadan önce, derzin tekrar kuru ve temiz hale getirilmesi gerekmektedir.

Bilgi ve sipariş için lütfen tıklayınız.
Armada GroupeArmada YalıtımArmwoodArmstoneSupport Sistem